Ćwiczenia fizyczne

Ćwiczenia fizyczne są najskuteczniejsze jeśli połączysz je z odpowiednio dobraną dietą i co najważniejsze z odpoczynkiem. Czyż nie słyszałeś o zjawisku przetrenowania. Te zjawisko występuje nie tylko u sportowców, ale i wśród klientów klubów fitness, którzy zbyt intensywnie trenują i zaniedbują odpoczynek. Przetrenowanie to zatrzymanie lub zmniejszenie zdolności wysiłkowej osoby trenującej. Staraj się racjonalnie planować i organizować ćwiczenia fizyczne, regenerować po gimnastyce, wypijać odpowiednią ilość płynów, prowadzić higieniczny tryb życia.

Przyczyny przetrenowania to:


- spowodowane przez: niewłaściwy dobór ćwiczeń oraz obciążeń (na przykład zbyt ciężkie hantle, biegi lub podskoki), niekompetencję instruktora prowadzącego gimnastykę.
- choroby bakteryjne,
- rekonwalescencję po przebytych chorobach,
- ilościowe i jakościowe niedobory w żywieniu,
- zaburzenia biorytmu,
- zaburzenia snu,

Przetrenowanie można wyleczyć. JAk?

- Zmniejszyć intensywność uprawianej gimnastyki,
- stosować masaże relaksujące,
- zastosować ćwiczenia fizyczne relaksacyjne i rozciągające (na przykład trening autogenny Schulza, stretching),
- odwiedzać co jakiś czas saunę,
- rozważyć jaka dieta jest dla Ciebie najlepsza i ją zastosować
- uprawiać pływanie.

Przed przetrenowaniem może uchronić właściwa odnowa po treningu. Staraj się racjonalnie planować i organizować ćwiczenia fizyczne, dostatecznie regenerować po gimnastyce, wypijać odpowiednią ilość płynów, wody niegazowanej, soków lub napojów dla sportowców, prowadzić higieniczny tryb życia (zażywać ciepłych kąpieli, stosować kremy i balsamy do ciała) oraz od czasu do czasu korzystać z sauny, biczów wodnych, zabiegów masażysty.

Uprawiaj różne aktywne sporty, by uniknąć monotonii. Doceń korzyści płynące z odpoczynku. Tak jak nie możesz schudnąć bez właściwej diety i aktywności fizycznej, nie uzyskasz zgrabnej sylwetki bez niezbędnej ilości odpoczynku. Obserwuj swoje ciało, jak regeneruje się po gimnastyce i uświadom sobie, że możesz wpłynąć na poprawę sylwetki poprzez odpowiedni odpoczynek.

Zobacz także:

Dieta wiosenna    Fitness podczas podróży    Leki na odchudzanie    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności