Ćwiczenia na cellulit

Jednym ze sposobów pozbycia się skórki pomarańczowej są ćwiczenia na cellulit. Cellulit dotyka nie tylko otyłe czy starsze kobiety. Wiele smukłych, młodych kobiet skarży się na tzw, pomarańczowa skórkę pojawiającą się na udach, biodrach, pośladkach, czasem na brzuchu. Nie ma cudownego leku na zlikwidowanie cellulit, ale istnieją skuteczne i praktyczne sposoby, aby zapobiec temu procesowi lub go zahamować.

Ćwiczenia na cellulit pobudzają spowolnione krążenie krwi i pracę układu limfatycznego. W ruchu organizm łatwiej pozbywa się toksyn. Ćwicz regularnie, od trzech do pięciu razy w tygodniu przez czterdzieści minut. Masz do wyboru: szybki spacer, jogging, pływanie, rower, tenis, badminton, aerobik lub bieganie. (Przed rozpoczęciem ćwiczeń koniecznie zasięgnij opinii lekarza).

Ćwiczenia na cellulit:

Proponujemy Ci wzmocnić mięśnie. Oto kilka ćwiczeń wzmacniających mięśnie nóg. Wykonywane regularnie pomogą w walce z cellulitem.

Ćwiczenia na biodra
Stań na lewej nodze, opierając jednocześnie lewą rękę na oparciu krzesła. Kolano powinno być lekko ugięte, ramiona rozluźnione. Powoli unoś i opuszczaj w bok wyprostowaną prawą nogę. Trzymaj się prosto, patrz przed siebie. Powtórz dziesięć razy, potem zmień nogę.

Ćwiczenia na pośladki
Połóż się na brzuchy. Ola wygody brodę oprzyj na splecionych pod głową dłoniach. Unieś wyprostowaną nogę na wysokość około 13 centymetrów nad podłogą. Wytrzymaj, licząc do dziesięciu. Opuść nogę. Powtórz 15 do 20 razy na każdą nogę.

Ćwiczenia na uda

Wewnętrzna strona ud
Połóż się na lewym boku, opierając głowę na ręce zgiętej w łokciu. Tle gnij prawą nogę i połóż ją na podłodze przed lewą. Unieś lewą nogę nad podłogę najwyżej jak potrafisz. Wolno opuszczaj. Powtórz dziesięć razy i zmień nogę.

Zewnętrzna strona ud
Połóż się na lewym boku, opierając głowę na ręce zgiętej w łokciu. Tle gnij lewą nogę za siebie i lekko poddaj biodra w przód. Ugnij prawą rękę i oprzyj dłoń o podłogę przed sobą dla zachowania równowagi. Wolno unoś i opuszczaj prawą nogę. Powtórz sześć razy, potem zmień nogę.

Zobacz także:

Dieta warzywna    Szybkie diety    Dieta kulturysty    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności