Ćwiczenia na płaski brzuch

Każdy pragnie mieć płaski brzuch, zlikwidowac zwały tłuszczu i odstający brzuszek. Kobiety ten problem mają po ciąży lub gdy są otyłe. Również kobietom szczupłym zdarza się że mają wystający brzuszek np po intensywnym odchudzaniu. Jeśli chcesz mieć płaski brzuszek musisz wykonywać koniecznie ćwiczenia na płaski brzuch.

Mężczyźni też zmagają się z tym problemem. Pragną mieć na brzuchu tzw "Karoryferek".

Ćwiczenia na brzuch są skuteczne gdy wykonuje się je na bieżąco. Trzeba być cierpliwym i pamiętać o rutynowym wykonywaniu ćwiczeń tylko wtedy osiągniesz sukces i ćwiczenia na mięśnie brzucha okażą się skuteczne.

Oto ćwiczenia na płaski brzuch:

1. Rozłóż koc na podłodze koło łóżka. Następnie połóż się na kocu. Nogi oprzyj na łóżku, dłonie podłóż pod głowę. Rozluźnij całe ciało, nabierz w płuca powietrza i robiąc wydech oderwij łopatki od podłoża, w tej pozycji wytrzymaj kilka sekund. Ćwiczenie powtórz piętnaście razy w czterech seriach.

2. Przygotuj butelkę wody mineralnej, która ułatwi ci wykonanie ćwiczenia. Połóż się na plecach. Podnieś nogi i ugnij je w kolanach pod kątem prostym. Unieś głowę i ramiona. Wyciągnij ręce i na wysokości ud (za kolanami) chwyć w dłonie butelkę. Napnij mięśnie brzucha i policz do 10. Wróć do pozycji wyjściowej, odpocznij.
Powtórz 10-15 razy.

3. Połóż się na plecach, pod krzyż podłóż złożony kocyk. Lewą rękę ułóż pod głową, prawą ułóż wyprostowaną na podłodze. Nogi zegnij w kolanach, prawą załóż na lewą. Unieś głowę i ramiona, nie odrywając tułowia od podłoża. Napnij mięśnie brzucha. Wytrzymaj w tej pozycji kilka sekund. Powtórz, kładąc pod głowę prawą rękę i zakładając lewą nogę na prawe kolano.
Wykonaj 3-4 serie ćwiczeń.

4. Aby pozbyć się tłuszczu i wzmocnić mięśnie brzucha, wystarczy 3 razy w tygodniu robić brzuszki, jeśli chcesz przyspieszyć ten proces, wykorzystaj do tego celu hula hop (wyszczupla talię). Przygotuj też ciepłe okłady. Zrób miks z 1 I gorącego mleka, 2 łyżeczek miodu i S kropel olejku melisy. Wymieszaj, rozprowadź na brzuchu, owiń się folią aluminiową i pozostaw przez 20 minut. To sposób na wypocenie szkodliwych substancji i szybsze spalenie tłuszczu.
Połóż się płasko, zegnij kolana, ustaw stopy na podłożu. Lewą nogę załóż na prawe kolano, prawą dłoń połóż na karku. Napnij brzuch, prawą łopatkę unoś lekko nad ziemię, łokieć skieruj na lewe kolano. Plecy leżą na podłodze. Powtórz to ćwiczenie po 15 razy.

Zobacz także:

Szybkie diety    Dieta kulturysty    Kawa odchudzająca    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności