Ćwiczenia po porodzie

Pierwsze tygodnie po porodzie to czas potrzebny na regenerację organizmu. Potem wystarczy rozsądne odżywianie oraz nieco więcej ruchu, żeby schudnąć. Najrozsądniejsze ćwiczenia po porodzie będą poprostu długie spacery gdyż to przez pierwsze tygodnie najlepsza dla ciebie forma ruchu. Pozwoli ci dotlenić organizm i poprawić kondycję.

Dopiero po dwóch miesiącach od porodu możesz zacząć lekkie ćwiczenia na mięśnie brzucha (po 10-15 minut dwa razy dziennie). W pozycji półleżącej na plecach, podpierając się na przedramionach, wykonuj nogami "nożyce" i "rowerki".

Dwa-trzy tygodnie później rób to, leżąc już płasko na plecach; wprowadź ćwiczenia modelujące uda i biodra.

Warto wiedzieć aby ćwiczenia po porodzie miały dobre skutki:

- Dopóki karmisz piersią, nie powinnaś chudnąć więcej niż 2 kg na miesiąc. Zbył szybka utrata tkanki tłuszczowej powoduje, że odkładające się w niej szkodliwe substancje przenikają do krwiobiegu i pokarmu.

- Pływanie oraz gimnastyka w wodzie są bardzo wskazane dla młodych matek. Na basen możesz zacząć chodzić, gdy całkowicie wygoją ci się drogi rodne (zwykle ma to miejsce ok. 6-8 tygodni po porodzie).

Ćwiczenia na brzuch i biodra
Połóż się na plecach, unieś złączone nogi pionowo do góry, rozłóż ręce na boki. Wychyl nogi mocno w lewo i w prawo. Wykonuj to ćwiczenie przez minutę. Leżąc na plecach, ugnij nogi, postaw stopy na podłodze. Unieś głowę, barki i ręce, wytrzymaj chwilę. Powtórz 20 razy.

Unieś nogi, ręce za głowe, prawą nogę ugnij w kolanie, dotknij go lewym łokciem. To samo zrób drugą ręką i nogą. Wykonuj ćwiczenie przez minutę.

Zobacz także:

Dieta ryżowa    Dieta na kamicę żółciową    Ćwiczenia na uda    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności