Ćwiczenia rozciągające

Ćwiczenia rozciągające wykonywane na dobry początek dnia lub przed gimnastyką pobudzą Twoje ciało do działnia. Rób te ćwiczenia jeśli chcesz poczuć rozciąganie mięśni i czuć się lepiej. Ćwiczenia rozciągające budzą Twoje mięśnie.

1. Ćwiczenie Rozgrzewające
Klęcząc, wyprostuj plecy, wyciągnij ręce nad głowę, złącz dłonie. Unieś pośladki nad pięty i trzymaj w górze przez 8 sek. Wyciągaj ręce najwyżej jak możesz. Powtórz 4 razy.

2. Ćwiczenie relaksujące
Usiądź na brzegu łóżka, pochyl plecy i głowę tak, aby czoło niemal dotykało lekko rozchylonych kolan. Połóż dłonie na szyi. Naciskaj końcami palców jej skórę od pleców do głowy. Zrób to 3 raz;

3. Ćwiczenie Zapobiegające skurczom
Połóż nogę na oparciu krzesła. Wyciągnij ręce i spróbuj dotknąć stopy, pochylając plecy. Gdy poczujesz rozciąganie mięśni pośladków, policz do 10. Wyprostuj się, zmień nogę. Zrób po 4 razy na każdą nogę.

4. Ćwiczenie Rozciągające
Usiądź na piętach, unieś ręce nad głową, wciągnij brzuch. Złap lewą ręką za prawy nadgarstek i pociągnij go powoli w prawo. Gdy poczujesz rozciąganie w prawym boku, policz do 10 i wyprostuj się. Zrób po 4 razy na każdy bok.

5. Dające uczucie lekkości
Nogę połóż na oparciu krzesła, palce stopy obciągnij. Wyciągnij ręce nad głowę. Stój tak, licząc do 10 i głęboko oddychając. Potem rozluźnij się i zmień nogę. Powtórz 4 razy na każdą nogę.

Zobacz także:

Dieta niskotłuszczowa    Dieta niełączenia    Ćwiczenia gimnastyczne    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności