Ćwiczenia wyszczuplające

Od lat stosujesz różnego typu diety wyszczuplające a one nie dają Ci wymarzonej sylwetki? Marzysz o tym, aby zrzucić kilka kilogramów i poprawić swoją kondycję? Ciągle jednak zastanawiasz się, jak tu znaleźć czas chociażby na krótki spacer czy poranne ćwiczenia. Przecież pra-cujesz i masz na głowie cały dom. Nie szukaj wymówek! Bez trudu możesz wygospodarować w ciągu dnia przynajmniej 15 minut tylko dla siebie. A tyle w zupełności wystarczy, aby chwilę pogimnastykować się czy pospacerować. Jeśli dobrze zaplanujesz swój dzień, znajdziesz czas na taką aktywność.

Mamy dla Ciebie rozwiązanie musisz daną dietę wspomów ćwiczeniami. Przedstawiamy Ci ćwiczenia wyszczuplające, które wzmocnią Twoje mięśnie i pomoże zredukować tkanke tłuszczową. Możesz również stosować alternatywne ćwiczenia wyszczuplające tzn w ramach sportu. Zobacz jaki sport i ile on spali kalorii w danym czasie:

ILE KALORII MOŻESZ STRACIĆ W 15 MINUT?

jazda na rowerze - 50 kcal;
jogging -125 kcal;
pływanie - 70 kcal;
wędrówka po górach z plecakiem - 150 kcal;
gra w piłkę - 150 kcal;
gra w tenisa - 100 kcal;
gimnastyka na przyrządach -110 kcal;
bieg na długim dystansie -170-200 kcal;
spacer - 40 kcal.

Jeśli nie udało ci się wyjść na przykład na 15-minutowy spacer po obiedzie, koniecznie znajdź na to czas wieczorem. Pod koniec dnia oblicz, ile minut wygospodarowałaś na aktywność fizyczną oraz ile kalorii mogłaś stracić. Wynik cię nie satysfakcjonuje? Twoje ćwiczenia wyszczuplające potrzebują dokładny plan ćwiczeń na następny dzień, zapisz to w kalendarzyku albo komórce - wtedy pamięć nie spłata ci figla.
O ćwiczeniach może przypomnieć ci komórka.

Również mamy dla Ciebie wskazówki jak pamiętać o cwiczeniach i co zrobić aby te ćwiczenia były przyjemne, najbardziej bedą one niezbędne dla amatorów:

- Nie wymagaj od siebie zbyt wiele. Nie zakładaj, że codziennie będziesz intensywnie ćwiczyć - tak by w miesiąc schudnąć 10 kg! Nieprzyzwyczajony do wysiłku organizm szybko się przetrenuje, a ty będziesz zmęczona i szybko się zniechęcisz. Lepiej więc zacznij od kilku powtórzeń każdego ćwiczenia i stopniowo zwiększaj wysiłek;
- Codziennie postaraj się wstać wcześniej choć o 10-15 min. Ten czas poświęć na wykonanie kilku prostych ćwiczeń, np.: skrętów tułowia, rowerka, krążenia ramion, skłonów.
- Wychodź do pracy kilka minut wcześniej niż dotąd. Wtedy będziesz mieć czas, aby wysiąść z autobusu o jeden przystanek bliżej i przejść tę trasę na piechotę. To korzystne dla twojej kondycji, zwłaszcza gdy czeka cię osiem godzin siedzenia za biurkiem;
- Odpoczywając na kanapie, także możesz się gimnastykować. Wskazane są tzw. ćwiczenia izometryczne, polegające na napinaniu i rozluźnianiu mięśni. Połóż się na plecach, zamknij oczy i mocno napnij całe ciało, policz do 6 i rozluźnij się. Powtórz kilka razy;
- Gdy tylko to możliwe, nie korzystaj z windy! Pamiętaj, że wchodząc po schodach, nie tylko wzmacniasz mięśnie nóg i bioder, ale też tracisz kalorie (130 kcal w 15 minut);
- Jeśli możesz, zapisz się na zorganizowane zajęcia np. aerobik czy pływanie. A może umawiaj się z przyjaciółką na domowy trening czy rower? Takie wspólne dbanie o figurę bardzo mobilizuje. Trudniej będzie ci wtedy znaleźć wymówkę, gdy dopadnie cię lenistwo. A poza tym razem ćwiczy się raźniej!

Zobacz także:

Diety gwiazd    Diety    Super dieta    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności