Dieta 1500 kalorii

Tylko zdrowa dieta pomoże nam schudnąć nie wyniszczając naszego organizmu. Starajmy się odżywiać w taki sposob by każde dnie zawierało choć minimum niezbędnych witamin i minerałów potrzebnych do normalnego funkcjonowania. Nasza dieta 1500 kalorii taka właśnie jest. Przedstawimy Ci co powinnaś jeść aby w Twojej diecie nie zabrakło zdrowych składników.

Jak wiesz Twój organizm każdego dnia potrzebuje określoną dawkę witamin a Ty stosując inne diety które ograniczają się do mało pożywnych dań, uniemożliwiasz prawidłowe funkcjonowanie Twojego organizmu. Dieta 1500 kalorii jest dopasowywana do Twojego trybu życia. Liczba kalorii nie musi dokładnie wynosić 1500 kcal. Jeśli uprawiasz na bieżąco jakiś sport na przykłąd biegasz, chodzisz do fitness club lub jeździsz na rowerze to dawka dzienna kalorii może wynosić tyle gdyż podczas tych sportów stracisz część kalorii.

Jeśli w Twoim życiu nie ma czasu na sport to Twoja dawka kalorii powinna wynosić około 1300 kalorii. Rozpisz sobie dokladny jadłospis dzienny, jeśli będzie on porawny to w ciągu tygodnia możesz nawet schudnąć 1 kilogram i co najważniejsze w zdrowy sposób.

Pamiętaj żeby Twoje posiłki były spozywane w małych porcjach i w ciągu dnia może ich być pięć. W ciągu dnia nie zapomnij pić minimum 2 litry wody niegazowanej. Woda zmniejszy Twój głód i dodatkowo oczyści Twój organizm.

Podajemy Ci jakie jest prawidłowe żywienie podczas diety 1500 kalorii:

Śniadanie (500 kalorii):
Śniadanie musi zawierać najwięcej kalorii gdyż to będzie zapas energii na cały dzień. Twoje sniadanie powinno zawiarać produkty zbożowe bogate w błonnik. Mowa tu o ciemnym pieczywie ale również polecane są płatki zbożowe z dodatkiem rodzynek, orzechów lub innych bakalii, otręby zbożowe, płatki owsiane. Do produktów zbożowych odpowiednie są: naturalne jogurty, kefir, maślanka, sery. Dodatkiem do śniadania powinien być owoc.

II Śniadanie (200 kalorii):
Drugie śniadanie może być o niskiej kaloryczności gdyż podczas porannego śniadania nasyciłaś organizm. Powinno sie sklądać z ciemnego pieczywa z dodatkiem warzywa o nieskiej zawartości skrobii np pomidor, ogórek i sałata. Z tych produktów przyrządź pyszną kanapkę z dodatkiem Twoich ulubionych ziół. Możesz też dodać plasterek polędwicy drobiowej. Do picia proponujemy Ci wodę żródlaną niegazowaną lub soki wyciśnięte ze świeżych owoców.

Obiad (400 kalorii):
Obiad powinnaś zjeść w godzinach popołudniowych a najlepiej między 14.00 a 15.00 gdyż w tym czasie Twój metabolizm zaczyna powoli maleć. Na obiad wybieraj chude mięsa i ryby. A do tego odrobina węglowodanów na przykład dwa ziemniaki, ryż lub kaszę. Obowiązkowo porcja warzyw gotowanych lub surowych.

Podwieczorek (100 kalorii):
Na podwieczorek polecamy zbożowego batona odżywczego lub owoca a dla łakomczuchów trzy kostki gorzkiej czekolady. Zrób tak byś się zmieściła w 100 kaloriach.

Kolacja (200 kalorii):
Kolację powinniśmy jadać nie później niż o 18.00 lub przynajmniej 3 godziny przed pójściem spać. Na kolację zjedz chude mięso np kurczaka lub chudą rybe np morszczuk do tego porcja warzyw.

Zobacz także:

Ćwiczenia na uda    Dieta jajeczna    Szybkie diety    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności