Dieta Dukana

Dieta dukan - 15 kg w 3 miesiące bez uczucia głodu.

Jak powstała dieta Dukana?

Dieta proteinowa inaczej dieta dr Dukana, protal polega na zmianie nawyków żywieniowych. Twórcą tej diety jest wybitny uczony Pierre Dukan, francuski lekarz i dietetyk. Zauważył że dotychczasowe przyzwyczajenia żywienione można zmienić z dnia na dzień. Opracował skuteczny plan żywieniony który stopniowo wprowadza się w życie. Uwzględnił fakt stabilizacji czyli utrzymanie wagi na stałym poziomie. Taki stan stabilizjaji wpływa korzystnie na stan psychiczny i samopoczucie.

dieta dukan Swoje spotrzeżenia zawarł w książce pt:"Nie potrafię schudnąć". Opisuje jak skutecznie i zdrowo schudnąć. Jego głównym założęniem było walka z otyłością i nadwagą. Cały program diety dukan nie wymaga drastycznych ograniczeń żywieniowych lecz polega na przywyknięciu do innych tych zdrowych.
Dieta białkowa jest na tyle znana że same gwiazdy są dowodem na jej skuteczność. Jennifer Lopez, podczas ciąży przytyła aż 35 kg zaś po zastosowaniu tej diety shudła jak do tej pory z 15 kg. Również polskie gwiazdy np Superniania, dobrze nam znana Dorota Zawadzka dzięki tej diecie schudła 18 kg, zapowidziała że to jeszcze nie koniec i chce jeszcze dodatkowo 7 kg zgubić. Postanowiła trochę schudnąć i w raz z mężem przeszła na tą dietę.

Dieta ta przynosi rewelacyjne efekty, każdy kto ją stosuje, bardzo sobie ją chwali i nie chodzi wcale głodny.

Węglowodany, białka, tłuszcze

Nie od dziś wiadomo że nasza przeciętna dieta codzienna jest bogata w węglowowany, białka i tłuszcze. Nie każdy zaś wie jakie dawki ich należy przyjmować w ciągu dnia by osiągnąć wymarzony efekty.
Węglowodany dostarczają nam energii, są inaczej mówiąc cukry złożone i proste. Należy jednak wziąć pod uwagę, że czasem nie potrzebujemy ich w takich ilościach w jakich je przyjmujemy. Prawdę mówiąc nasz organizm potrafi bez nich funkcjonować. Węglowodany podnoszą insulinę, co sprzyja odkładaniu się tłuszczu.
Dieta Dukana skłania nas do rezygnacji przede wszystkim z węglowodanów. W pierwszej fazie wykreślamy na naszego menu cukry pod każdą postacią. Po jakimś czasie można je stopniowo wprowadzać z powrotem ale już w mniejszych dawkach.
Rezygnacja z węglowodanów wiążę się z nie słodzeniem herbaty, kawy, nie piciem słodonych napoj. Całkowicie eliminujemy z jadłospisu słodycze. Na samym początku rezygnujemy też z owoców i warzyw, lecz po pierwszym tygodniu kuracji zaczyna się ponownie je przywracać do menu.
Po drugie w większej mierze rezygnujemy z tłuszczów. Oczywiśćie nie rezygnujemy z nich całkowicie gdyż w niedużej ilości są one potrzebne do funkcjonowania organizmu. Dtosując dietę proteinową należy całkowicie wyelminować smażone potrawy - można grillować i gotować. Unikamy mięsa wieprzowego gdyż one zawiera najwięcej tłuszczu. Wskazane jest mięso ryb, tych w niebieskiej skórce czyli Łosoś i tuńczyk i o białym mięsie Sola i dorsz, bogate są w kwasy omega 3.

Najważniejsze, zwiększamy ilość białek. Dieta ta opiera się przede wszystkim na jajach, nabiale i mięsie. Należy bardzo uważnie zwracać uwagę na produkty bogate w białko gdyż takie też zawierają duże ilości tłuszczu.

Białka

dieta dukana
Jak zostało wspomniane białko to podstawa diety dukan. Białko jest bardzo potrzebne w organizmie, jest ważnym budulcem tkanek lub jest wydalane. Aby białko zostało strawione potrzeban jest większa ilość energii, niżeli ono samo w sobie zawiera. Ową energię organizm pobiera z tkanki tłuszczowej.Najbogatszy produkt w proteiny to drób. Zalecane są potrawy przygotowywane przede wszystkim z kurczaka i indyka (kaczka i gęś są za tłuste). Dużo białka znajdziemy w koninie. Jeśli lubisz mięco wołowe, wybieraj kawałki te najchudsze. Korzystne jest spożywanie ryb. Najbardziej białkowe są te o białym mięsie czyli dorsz, sola, owoce morza. Nie spożywaj produktów pochodzenia roślinnego które są wysokobiałkowe czyli rośliny strączkowe i zboża wypisujemy z menu - zawierają one za duże ilości węglowodanów i tłuszczy.

Plan Protal diety Dukan inaczej Fazy diety:

Dieta dr Dukana to sposób na zrzucenie wagi ale również plan żywieniowy dzięki temu tracimy zbędne kilogramy i ptrzymujemy swoją wagę stabilnie bez powikłań zdrowotnych.
Oparta jest na na naturalnych i łatwo dostępnych produktach, bez wymogu liczenia kalorii i ważenia każdej spożywanej porcji.

Fazy w procesie diet dukana nazwane są inaczej Plan Protal. Nazwa ta pochodzi o dwóch słów, proteiny i naprzemiennie (z franc.).

Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności