Dieta jajeczna

Dieta jajeczna jest świetna dla osób lubiących jeść jajka. Dzięki tej diecie schudniesz szybko lecz nie powinno stosować się jej zbyt często tylko w razie konieczności. Aby dieta jejeczna nie była zbyt monotonna zbogać ją warzywami. Jajka dostarczają olbrzymie ilości białka a nasz organizm przyswaja go prawie w 100%. Białko ma to do siebie że pomaga spalać tłuszcz i normalizuje przemianę materii.

Warzywa dostarczają nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania witaminy i minerały. Są to niezbędne składniki aby procesy metboliczne zachodzące w naszym organiźmie zachodziły w miarę szybko i efektowanie. Dzięki warzywom włókno pokarmowe w żołądku pęcznieje przez co nasz głód jest mniejszy.

Dieta jajeczna czyli dieta kliniki Mayo ma kilka zasad których kurczowo trzeba się trzymać aby odchudzanie było skuteczna. Na ostatni posiłek zamiast jajek można spożyć kawałek mięsa z piersi kurczka lub chudej ryby, oczywiście z warzywami. Dietę można stosować przez dwa tygodnie gdzie w drugim tygodniu do menu można dodać pieczywo.

Zasady diety:

- należy zjadać około 4-6 jajek w ciagu dnia;
- dziennie wypijać około 3 litry płynów takich jak woda mineralna, herbatki ziołowe, owocowe, słaba herbata lub kawa (każdy napój do wyboru);
- nieużywać soli, cukru,
- niespożywać produktów pełnotłustych, roślin strączkowych, owoców, alkoholu, napojów gazowanych, słodyczy, ziemniaków ;

Należy wziąć pod uwagę że dieta jajeczna po dłuższym stosowaniu ma skutki uboczne:

- może nastąpić wysypka;
- wymioty;
- problemy ze skórą;

Zobacz także:

Skuteczne diety    Dieta na cellulit    Dieta po operacji    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności