Dieta Japońska

Za siódmą górą na siódmym morzu leżą wyspy których mieszkańcy nie znają efektu jo-jo. Są szczupli, rzadko chorują i dożywają późnej starości, Bajka? Te wyspy Wyspy istnieją naprawdę, a ich mieszkańcy wyjątkowe zdrowie zawdzięczają stylowi życia i diecie. Jest to dieta japońska.

Archipelag japońskich wysp Okinawa rzadko trafia na czołówki gazel. Za to często do prac naukowych. Okinawa to światowy fenomen: mieszka tu najwięcej stu- i stu dziesięciolatków. Na 100 tysięcy ludzi przypada aż 40 stuletnich seniorów, podczas gdy np. w USA od 5 do 10.

Okinawańczycy żyją prawdopodobnie najdłużej na świecie; kobiety średnio 86 lat, a mężczyźni 78. Mają najniższe ryzyko chorób krążenia, raka piersi, prostaty i jelita grubego, alzheimera czy parkinsona, a także otyłości i cukrzycy drugiego typu.

Utrzymują szczupłą sylwetkę i nie wyglądają na swój wiek. Nikogo nie dziwi osiemdziesięciolatek praktykujący tradycyjne sztuki walki i prowadzący mały biznes. Ani jego rówieśnica na zajęciach tańca ludowego albo plewiąca w ogródku.

Sekret długowieczności? To przedewszystkim ich dieta japońska ale również zdrowy styl życia, twierdzą naukowcy, którzy od trzydziestu lat prowadzą badania nad stulatkami z Okinawy. Mieszkańcy archipelagu dużo ćwiczą, są pogodni, towarzyscy i rodzinni. Ale ich długowieczność w dużym stopniu zależy od diety, podejrzewają badacze.

Dieta japońska jest niskokaloryczna, bogata w nieprzetworzone węglowodany, warzywa, owoce, soję, rośliny strączkowe i morskie ryby.

Zobacz także:

Dieta na cellulit    Ćwiczenia gimnastyczne    Dieta niemowlaka    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności