Dieta kwaśniewskiego

Dieta kwaśniewskiego jest to dieta wysokotłuszczowa i niskowęglowodanowa zaś spożycie białka jest bardzo niskie. Dieta jest znana także pod inną nazwą czyli dieta optymalna. Twórcą tej diety jest Jan Kwaśniewski, polski dietetyk i lekarz. Dieta Kwaśniewskiego pozwala schudnąć nawet 6 kilogramów w ciągu miesiąca. Stosujący tą dietę czuje się lepiej i odczuwa polepszenie formy a to dzięki temu że dzienna dawka kalorii to ok 3000-4000.

Powino się spożywać tłuste produkty zwierzęce, takie jak żółtka jaj, podroby, tłuste mięsa, sery, masło, śmietana. Uzupełnieniem tych produktów powinny być niskocukrowe warzywa takie jak pomidory, ogórki i kapustne. Co do owoców można spożywać niewielkie ilości owoców jagodowych (agrest, czarne pożeczki, żurawina, jagody), nie należy spożywać lub przynajmniej ograniczyć spożywanie takich owoców jak jabłka, banany gdyż one są bogate w węglowodany a to nie jest podstawą diety Kwaśniewskiego.

Osoby stosujące tą dietę jedzą tłusto a mimo tego chudną. Jednak trzeba pamiętać że dieta optymalna nie jest wskazana dla osób które mają skłonności do miażdżycy. Trzeba też podkeślić że większość lekarzy odradza zastosowanie tej diety gdyż ma ona więcej skutków ubocznych aniżeli pozytywów.

Dieta optymalna zabrania spożywania takich produktów jak:

- cukier
- owoce
- miód, dżemy, kompoty
- ziemniaki, mąka ziemniaczana, mąka zbożowa, kluski, potrawy mączne, pieczywo, ciasta,kasze
- budynie, kisiele
- rośliny strączkowe
- sól
Zaś zalecane jest spożywanie:

- jaja, majonez, tłusty drób i inne mięsa, tłuste ryby, wędliny
- przyprawy, grzyby
- słonecznik, orzechy
- sery, konserwy rybne, wszelkie tłuszcze (masło, słonina, smalec z gęsi, oleje)

Zobacz także:

Ćwiczenia na uda    Dieta 1500 kalorii    Dieta niskobiałkowa    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności