Dieta niełączenia

Dieta niełącznia została opracowana przez amerykańskiego doktora Williama Haya. Dieta ta charakteryzuje się tym że dzienna dawka kalorii to nie więcej niż 1000 kalorii. Codziennie je się 5 posiłków gdzie II śniadanie i podwieczorek mają 100 kalorii. Dieta haya ma również ważną zasadę - nie łączyć białka z węglowodanami. Dieta niełączenia jest niskokaloryczna i stosowana nawet przez trzy tygodnie nikomu nie zaszkodzi. Radzi się aby podczas tej diety jeden tydzień poświęcić na dietę owocową. Wyłącznie owoce.

Każdego dnia jeden posiłek powienien być złożony całkowicie z białka, jeden z węglowodanów i jeden z warzyw i owoców. Kolejność jest dowolna, zależy od Ciebie który z posiłków będzie kolacją a który śniadaniem czy obiadem. Każy obiad i kolacja musi zawierać tzw ekstraspalacz tłuszczu zawierający takie składniki jak witaminę C, magnez, żelazo, wapń, karnitynę, jod, chrom.

Dieta rozdzielna poprawia samopoczucie i pomaga wyregulować przemianę materii. Lecz musisz pilnować ilość kalorii, jeśli została przekroczona to musisz spalić te kalorii stosując ćwiczenia. Stosując tą dietę można bezpiecznie schudnąć bez głodzenia się i można jeść wszystko co się chce lecz trzeb apamiętać o właściwym komponowaniu potraw. Ta dieta niełączenia nie powoduje efektu jo-jo.

Trzeba pamietać aby w ciagu dnia był jeden posiłek bialkowy a posiłki były różnorodne, gdyż to jesy istotne w tej diecie. Węglowodany lub białka możesz łączyć tylko z produktami neutralnymi a są to:
- warzywa prócz ziemniaków, nasiona (słonecznik, orzechy), miód i słodzik, , kawa i herbata, zakwaszone produkty mleczne, wędzone na zimno mięso i ryby, oleje i oliwa, soki warzywne i owocowe i woda.

W żadnym wypadku niełącz węglowodanów z produktami białkowymi.

Przykładowe menu:

Śniadaniedo wyboru:
- dwie kromki chleb razowego z masłem
- dwa jajka
- jogurt z owocami

Obiad do wyboru:
- kawalek mięsa białego z warzywami
- ziemniaki z warzywami

Kolacja do wyboru:
- kluski z mąki pełnoziarnistej
- grzanki z masłem czosnkowym.

Zobacz także:

Dieta odmładzająca    Diety dla mężczyzn    Tania dieta    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności