Dieta niskokaloryczna

Dieta niskokaloryczna dzięki której stracisz 1-2 kg w tydzień. Musisz jednak powiedzieć stanowcze nie dla słodyczy i masła!

Najważniejsza zasada:
W jadłospisie powinny się znaleźć produkty bogate w błonnik, zaś ubogie w tłuszcz. Kto pragnie zrzucić kilogramy w taki sposób, musi uważać, by dziennie zażywać nie więcej niż 1600 kcal.
Dzięki odstawieniu tłustego jedzenia i dostarczaniu organizmowi dużej ilości witamin i mikroelementów, dieta jest bardzo zdrowa. Ostatnim posiłkiem jest kolacja która należy jeść wcześnie, no i jakoś wytrzymać do rana. W fazie ścisłej diety, po 16.00 nie można brać juz nic do ust.

PLUSY
Jest to bezpieczne i skuteczne odchudzanie ze spalaniem tłuszczu. Idealna dieta dla osób lubiących uprawiać sport.

MINUSY
Ostatni posiłek wolno zjeść najpóźniej o 16.00.

PRZYKŁADOWY JADŁOSPIS DLA TEJ DIETY:

Śniadanie: sernik nisko-tłuszczowy z limetką.
Obiad: chudy stek z orientalnymi przyprawami.
Kolacja: tradycyjne danie meksykańskie z czerwoną papryką.

Liczenie kalorii

Bardzo uważaj na to, by nie jeść potraw zawierających tłuszcz. Na pamięć naucz się tabely kaloryczne! Licz ile kalorii już zjadłaś i pilnuj, by nie przekraczać granicy 1600. Czasem między posiłkami przegryzaj zbożowy batonik lub kawałek pelnoziarnistego tostu. Nie jadaj słodyczy ani deserów. A w torbie zawsze miej butelkę wody.

Dieta niskokaloryczna nie rezygnuje z tłuszczu całkowicie, ale zamienia produkty ciężkostrawne (tłuste mięso, masło) na o wiele zdrowsze ryby, oliwę z oliwek i orzechy. Jedz reguralnie co 3 godziny. Zapobiega to niekontrolowanym napadom głodu.

Zamiast niektórych posiłków wybieraj koktajl proteinowy. Zabija on głód, świetnie smakuje i dostarcza organizmowi niezbędne składniki.

Ostry trening

Nawet najbardziej zapracowana kobieta powinna znaleźć w ciągu dnia choć godzinkę na ćwiczenia. Dzięki intensywnym ćwiczeniom możesz spalić 480 kcal w godzinę.Można przecież powiedzieć że tylko niektóre kobiety mają doskonałą przemianę materii, pozwalajacą im na wsuwanie wszystkiego, na co akurat mają ochotę. My, pozostałe, musimy się ciężko napracować, by mieć dobrą figurę.

Zobacz także:

Diety gwiazd    Dieta na bazie octu jabłkowego    Ćwiczenia gimnastyczne    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności