Dieta po operacji

Pacjenci po operacji często chudną i tracą siły. Dieta po operacji powinna zawierać mnóstwo składaników odżywczych ale dla uzupełnienia diety i dodatkowo wzmocnienia organizmu jest NUTRIDRINK.

Według Specjalisty żywienia człowieka Choroba nowotworowa zwiększa zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Ponadto pacjenci, przeżywający stres spowodowany ciężką chorobą, pobytem w szpitalu i obciążającym leczeniem, tracą apetyt i w rezultacie jedzą mniej. Dlatego potrzebują dodatkowej energii i składników odżywczych.

Domowe jedzenie nie zawsze pokrywa to zapotrzebowanie. NUTRIDRINK skutecznie uzupełnia niedobory energii i składników odżywczych, wzmacnia chorych, a także pomaga im lepiej znieść wyczerpujące leczenie.

W jakich ilościach należy spożywać NUTRIDRINK? Specjalista żywienia człowieka mówi że to zależy od tego, co i w jakich ilościach pacjent zjada. Przeciętnie człowiek potrzebuje 1500-2000 kcal dziennie, u chorych z nowotworem to zapotrzebowanie wzrasta. 1 kartonik NUTRIDRINK (200 ml) to 300 kcal, czyli odpowiednik śniadania, kolacji lub polowy obiadu. Jako uzupełnienie diety pacjenci powinni wypijać 1-3 kartoniki dziennie, powoli, pomiędzy posiłkami.

Zobacz także:

Leki na odchudzanie    Dieta dr Budwig    Diety zagraniczne    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności