Dieta sportowca

Dieta sportowca musi być wzbogacona w węglowodany złożone i przedewszystkim produkty białkowe. Powinno się jesć 5 posiłków dziennie, koniecznie śniadanie które daje nam energii na cały dzień. Posiłki najlepiej jeśli będą spożywane co 3 godziny a ostatni około 2 godziny przed zaśnięciem.

Pamiętaj o wodzie mineralnej którą powinno się wypijać w ciągu dnia około 3 litry. Dieta sportowca wymaga dużej ilości płynów i jeśli wymaga konieczność podczas wysiłki możesz pić też napoje izotoniczne.

Potrawy nie mogą być smażone, najlepiej gotowane na parze. Zrezygnuj z alkoholu i słodyczy oraz z tłustych produktów. Podobnie jak dieta białkowa zalecane są produkty mleczne, warzywa i owoce, drób i chude mięso oraz ryże, makarony, ziemniaki, kasze, pieczywo, oleje słonecznikowe.

Sportowiec aby być w formie musi zastosować optymalne proporcje czyli Białka 30%, Węglowodany 50%, Tłuszcze 20%. Te proporcje dodadzą mu siły i podczas wysiłku fizycznego będzie wytrzymalszy i mocniejszy.

Ważne też są witaminy szczególnie z grupy B niezbędne przy prawidłowym metabolizmie węglowodanów. Istoty jest ß-karoten, witaminy C i E, które chronią organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Źródłem ß-karotenu i witaminy C są warzywa i owoce, natomiast witaminy E - oleje słonecznikowe i ryby.

Zobacz także:

Dieta wegetariańska    Dieta ananasowa    Herbatki na odchudzanie    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności