Dieta wzmacniająca

Po chorobie Twój organizm jest słaby i potrzebuje dawki wzmacniającej. Przedstawiamy wam świetną dietę która zregenerje Twoje ciało. Dieta wzmacniająca jest polecana dla każdego kto był przeziębiony lub cierpiał na inną dolegliwość. W takich przypadkach odpowiednie będą dla Ciebie Turbo posiłki.

Podczas chłodnych dni zachorowałaś lub dopadła Cię gorsza dolegliwość W takiej sytuacji będziesz potrzebowała dodatkowego, dietetycznego wsparcia. Samo zwiększenie objętości posiłków nie wystarczy, bo człowiek osłabiony chorobą zwykle cierpi na brak apetytu. Trudno będzie ci więc zapewnić sobie wszystkie potrzebne składniki odżywcze skoro z wysiłkiem przełykasz jedzenie.

Dlatego przygotuj posiłki w postaci półpłynnej lub płynnej. Jogurty, kleiki i zupy łatwiej ci będzie zjadać, a możesz je dodatkowo wzbogacać specjalnymi preparatami odżywczymi (do kupienia w aptece) o działaniu wzmacniającym. Uzupełnisz w ten sposób niedobór kalorii i ważnych składników, a nie będziesz musiała zmuszać się do dużych porcji. Nie osłabisz się niedojadaniem i szybciej zregenerujesz sił).

To także dobry sposób, aby nic dopuścić do osłabienia i niedożywienia, gdy cierpisz na schorzenia układu pokarmowego i musisz przez dłuższy czas być na specjalnej, leczniczej diecie.

Zobacz także:

Ćwiczenia gimnastyczne    Dieta japońska    Fitness podczas podróży    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności