Fitness z taśmą

Od dziś możesz mieć idealną partnerkę do ćwiczeń. Elastyczna lekka taśma pomoże ci wymodelować ciało od stóp do głów. Może zastąpić całe studio fitness, a zmieści się nawet w małej torebce! Fitness z taśmą to jest to.

Trenuj z taśmą w domu, na spacerze w parku, w klubie fitness oraz w podróż. Od ciebie zależy intensywność ćwiczeń, gdyż taśmę dobierasz odpowiednio do swoich możliwości i potrzeb. Taśmy mają różne stopnie oporu (czyli są mniej lub bardziej elastyczne). Tym stopniom odpowiadają kolory - od żółtego dla początkujących po zielony dla zaawansowanych. Możliwości treningu z gumą jest wiele.

Dużo zależy od twojej pomysłowości i zapału! Możesz za jej pomocą symulować różne przyrządy z siłowni. Rozciągaj ją we wszystkie strony, a przekonasz się, że bez problemu zastąpi ci cały atlas: sztangę, ciężarki, ławeczkę. Z tą tylko różnicą, że ćwiczenia będą mniej męczące niż na siłowni, a ty poczujesz się jak gimnastyczka podczas pokazów.

Proponowany przez nas lekki trening pomoże ci wyrzeźbić i wzmocnić mięśnie ramion, pleców, klatki piersiowej, pośladków, a także rąk i nóg. Wzmocnisz również stawy, a twoja sprawność i kondycja zdecydowanie się poprawią. Pod warunkiem że będziesz ćwiczyć co drugi dzień, 3-4 razy w tygodniu i fitness z taśmą wejdzie w Twój codzinny rozkład dnia.

W ramach rozgrzewki przez kilka minut wykonuj wymachy rąk i nóg oraz krążenie ramionami. Po gimnastyce koniecznie rozciągnij wszystkie mięśnie, które wzmacniałaś. Zrób kilka skłonów w siadzie do każdej nogi oraz wykonaj tak zwany koci grzbiet.

KILKA ZŁOTYCH REGUŁ

- Taśma powinna być zawsze napięta. Dzięki temu ćwiczenia są najbardziej efektywne.
- Owijaj gumę na stopach i dłoniach tak, aby nie odcinać dopływu krwi.
- Taśmę rozciągaj zawsze równomiernie, a nie "skokowo".
- Jeśli podczas ćwiczeń czujesz napięcie w mięśniach szyi i karku, być może masz niewłaściwą pozycję głowy. Aby zmniejszyć obciążenie, patrz w górę, nie pochylaj brody do piersi.
- Jeśli podczas treningu poczujesz ból, natychmiast przerwij ćwiczenie. To sygnał ostrzegawczy, że wykonujesz je nieprawidłowo lub za bardzo się forsujesz. Odpocznij chwilę i przejdź do następnego ćwiczenia.
- W miarę osiągania lepszych wyników treningowych używaj taśm o coraz większym oporze.

1. Pośladki
Uklęknij. Oprzyj się na przedramionach. Taśmę nasuń na lewe kolano i prawą stopę. Plecy proste. Prawą nogę unieś na wysokość pośladków i wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz to po 20 razy każdą nogą.

2. Całe ciało
Stań w lekkim rozkroku w półprzysiadzie. Postaw stopy na środku taśmy. Skrzyżuj ją na wysokości kolan. Powoli prostuj się, podnosząc ręce. Powróć do pozycji wyjściowej. Kolana powinny być lekko ugięte, a brzuch napięty. Powtórz ćwiczenie 20 razy, zrób krótką przerwę i wykonaj kolejnych 20 powtórzeń.

3. Ramiona
Uklęknij na jednym kolanie. Tułów lekko wypnij do przodu, plecy powinny być wyprostowane. Lewą stopę postaw na środku taśmy. Gumę trzymaj obiema rękami przy ciele. Napnij ją lekko i powoli podciągaj ramiona na wysokość barków. Wierzch dtoni kieruj ku górze. Zrób 20 powtórzeń.

UWAGA! Jeśli ćwiczenie 2 i 3 sprawia ci trudność, ręce mogą być lekko ugięte lub możesz unosić je nieco niżej.

4. Nogi i talia
Połóż się na boku, głowę oprzyj na dłoni. Ugnij górną nogę, stopę owiń taśmą, utrzymując ją prawą ręką na wysokości bioder. Teraz prostuj nogę, napinając stawiającą opór taśmę. Zrób to ćwiczenie po 20 razy każdą nogą.

5. Biust
Stań w lekkim rozkroku. Taśmę owiń wokół pleców, ramiona wyciągnij przed siebie na wysokości talii. Podnoś ręce ruchem ..nożycowym". Powtórz, z krótkimi przerwami, 10 razy.

6. Brzuch
Połóż się na plecach. Taśmę przełóż przez środek stóp i cały czas utrzymuj ją napiętą. Podciągnij kolana do klatki piersiowej, następnie podnieś nogi (stopy skierowane do sufitu). Koniecznie napnij mięśnie miednicy. Ćwiczenie wykonaj 20 razy, po przerwie zrób kolejnych 20 powtórzeń.

7. Ręce
Usiądź, napiętą taśmę przełóż przez brzuch i przytrzymaj obiema rękami na podłodze. Podeprzyj się na ugiętych rękach, napnij obojczyki, jednocześnie unosząc pośladki i prawą nogę. Ćwiczenie powtórz 15 razy, odpocznij chwilę i ponownie zrób 15 powtórzeń, zmieniając nogę.

8. Uda i pośladki
Uklęknij, podpierając się na łokciach. Taśmę zaciśnij pod lewym kolanem i zatóż na prawe udo. Napnij brzuch i podciągaj prawą nogę możliwie jak najwyżej 15 razy. Przełóż taśmę na lewe udo i zrób kolejnych 15 podciągnięć lewą nogą.

Zobacz także:

Dieta odchudzająca    Dieta owocowo-warzywna    Dobra dieta    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności