Herbatki na odchudzanie

Z pewnością stosujesz jakieś drastyczne diety które ograniczają spożywanie większości produktów. My Ci przedstawimamy wspomagacza spalania tłuszczu lecz aby herbatki na odchudzanie były skuteczne musisz choć raz dziennie ćwiczyć. Herbatki na odchudzanie są smaczne i są dostępne już w większosći sklepach. Dostępne są o różnych smakach i walorach. Wiele firm proponuje wyśmienite herbatki które mają właściwości odchudzające ale tak do końca to nie jest prawda. Sama herbata na odchudzanie nie spali Twojego tłuszczu, musisz pomóc jej działać i do tego dobrać odpowiednią dietę i co najważniejsze Ćwicz!!

Przy wyborze herbaty trzeba kierować się jej pochodzeniem, jej kolorem i wielkością listków. Świadczą one o jakości. Najlepsze odmiany pochodzą z wysokogórskich plantacji Yunan, są srebrzystoszare, mają małe listki, nie ma w nich kawałków łodyg ani gałązek, a wywar z nich jest klarowny. Najbardziej znane odmiany to: Chun Mee, Gun Powder, Pi Lo Chun, Lung Ching i Yunan.

Legendy głoszą, że dobroczynne właściwości herbaty odkrył cesarz chiński Chun Nung, wybitny uczony i zielarz z zamiłowania. Pewnego dnia 2737 roku p.n.e., kiedy odpoczywał pod drzewem, do kubka gorącej wody wpadły mu liście herbaty. Zajęty podziwianiem natury Chun, zauważył to dopiero po skosztowaniu naparu, który urzekł go swoim smakiem. Inna legenda głosi, że krzew herbaty wyrost z powiek buddyjskiego mnicha Bodhi-Dharmy, który oderwał je sobie i rzucił na ziemię.

Herbatki odchudzające wypijane codziennie 2-3 filiżanki! odchudzają! Dzięki niej przemiana energetyczna w organizmie przebiega prawidłowo. Polifenole spalają tkankę tłuszczową, zamieniają ją w energię i tym samym zapewniają skuteczność w walce z nadwagą.

Proponujemy Ci herbtki na odchudzanie typu zielone. Są one zdrowe i smakowite. W medycynie azjatyckiej ta herbata uznawana jest za napój magiczny. Wzmacnia odporność, usuwa stres i zmęczenie, poprawia wzrok. I to nie jedyne jej zalety. Po prostu działa na wszystko!

Herbata zielona ma specyficzny, odmienny od czarnej smak. Aby ją polubić, trzeba się do niej przyzwyczaić. Kolebką zielonej niefermentowanej herbaty (Thea sinensis) są Chiny. Dla Chińczyków jej picie wiąże się z całą filozofią. Według nich nie tylko zapewnia zdrowie, ale też daje poczucie harmonii i spokoju wewnętrznego. Niektórzy, ze względu na jej składniki, upatrują w niej tajemnicy długowieczności.

Zawarta w zielonej herbacie kofeina poprawia koncentrację, pamięć, działa pobudzająco i orzeźwiająco. Obniża ciśnienie krwi, zmniejsza ryzyko zawału serca, miażdżycy tętnic, chorób wieńcowych. Inne z jej składników, garbniki, przeciwdziałają odkładaniu się cholesterolu. Niektóre polifenole obecne w zielonej herbacie hamują też oddziaływanie związków odpowiedzialnych za zmiany nowotworowe. Thea sinensis ma także działanie antyseptyczne - oczyszcza organizm z toksyn.

Regularne picie zielonej herbaty pobudza soki żołądkowe, usuwa uczucie przepełnienia, zapobiega powstawaniu wrzodów, reguluje przemianę materii. Zawarty w niej fosfor odpowiada za utrzymanie sprawności systemu nerwowego i wydolności organizmu. Zielona herbata jest ' także doskonałym lekiem kosmetycznym - zawarty w niej fluor hamuje próchnicę, wapno wzmacnia zęby i kości, okłady z naparu usuwają oznaki zmęczenia powiek oraz zmniejszają cienie pod oczami.

Zobacz także:

Dieta montignaca    Diety dla dzieci    Ćwiczenia na ramiona    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności