Odchudzanie po ciąży

Odchudzanie po ciąży jest częstym tematem młodych mam. Podczas ciąży Kroje kobiece hormony zadbały o to, żeby zmagazynować zapas energii (w postaci tkanki tłuszczowej) potrzebnej do wykarmienia dziecka. Teraz zaś "podkręcają" przemianę materii i spalanie tłuszczu. To zjawisko potrwa pół roku, potem poziom hormonów ustabilizuje się i wszystko wróci do normy. Ale przez najbliższych 6 miesięcy twój organizm będzie nastawiony na chudnięcie i jeśli jeszcze trochę mu pomożesz, na pewno bez trudu odzyskasz figurę sprzed ciąży.

Zaraz po porodzie i dopóki karmisz piersią, nie ma mowy o odchudzaniu! Dziennie potrzebujesz 2200-2500 kcal, najlepiej podzielonych na 5-6 posiłków, żeby nie dopuścić do napadów głodu. Powinna to być dieta jak najbardziej urozmaicona, co nie znaczy, że nie musisz sobie niczego odmawiać. Unikać należy słodyczy oraz fast-foodów, nadmiaru tłuszczów zwierzęcych i smażonych potraw, produktów zawierających substancje, które mogą szkodzić dziecku (alkohol, kawa).

Natomiast w jadłospisie nie może brakować świeżego nabiału, lekko strawnych dań rybnych i mięsnych, kasz. No i bogatych w błonnik warzyw i owoców, dzięki czemu nie będziesz miała problemów z wypróżnieniem (zaparcia często nękają młode mamy). Musisz też pamiętać, żeby w ciągu dnia wypijać ok. 2,5 litra płynów (wody mineralnej, soków owocowych i warzywnych, herbatek ziołowych). Odchudzanie po ciązy teraz będzie o wiele łatwiejsze i skuteczniejsze.

Zobacz także:

Kawa odchudzająca    Dieta białkowa    Odchudzanie    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności