Otyłość

Staraj się trzymać wagę. Otyłość powoduje wiele chorób i niszczy Twój organizm. Ponad połowa kobiet w Polsce ma nadwagę. Sprawdź, jak otyłość wpływa na ważne narządy.

- Tkanka tłuszczowa powoduje, że wzrasta poziom cholesterolu (tzw. złego LDL). Odkłada się on na ściankach naczyń krwionośnych, które zwężają się nadmiernie. Prowadzi to do choroby niedokrwiennej serca oraz zawału.

- Z badań wynika, że u kobiet w okresie menopauzy, których tyczy się otyłość, znacznie wzrasta ryzyko raka piersi. Dzieje się tak, ponieważ w tkance tłuszczowej tworzy się żeński hormon płciowy, estrogen. Pod jego wpływem powstają w piersiach komórki nowotworowe.

- Tkanka tłuszczowa odkłada się nie tylko pod skórą, ale także na narządach wewnętrznych, np. wątrobie. Dochodzi do tzw. marskości. Niekiedy konieczny jest przeszczep ( wątroba przestaje pracować).

- Nadwaga powoduje że trzustka produkuje za mało insuliny. Poziom cukru we krwi rośnie. To prowadzi do cukrzycy typu 2. Schorzenie to, jeżeli nie jest leczone, może powodować choroby serca oraz nerek.

Zobacz także:

Szybkie diety    Ćwiczenia na biust    Ćwiczenia na nogi    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności