Dieta Dukana Protal I

Etap pierwszy trwa 1-10 dni. średnio wypada 5 dni lecz Długość tej fazy zależy od ilości do zrzucenia kilogramów, wieku i osobowości osoby podejmującej się temu wyzwaniu.
Jest to etap uderzeniowy lub motywacyjny, opiera się wyłącznie na spożywaniu białka w postaci chudego mięsa i nabiału.Sprawia że w ciągu tego etapu można zrzucić nawet 5 kg co świetnie motywuje do kontunuowania diety.

Posiłki należy spożywać z produktów ośmiu kategorii:

- chudy nabiał czyli jogurty, twarożki bez tłuszczu, serki homogenizowane i inny odłuszczony nabiał,
- chude mięso, cielęcina, wołowina, konina. Należy wykluczyć z tego etapu wieprzowinę i jagnięcine gdyż są to mięco bardzo tłuste. Z wołowiny można spożywać prawie wszystkie części przyrządzane na grilli lub podawane jako pieczeń, unikamy zaś rozbratla i antrykotu z kością. Mięso cięlęce najlepiej w formie fileta i pieczeni, dozwolony jest kotlet z kością lecz przed tym należy usunąć wszelki tłuszcz. Konina wszystkie kawałki prócz łaty.
- drobiowe mięso, zalicza się do tego kurczak i indyk. Należy wykluczyć kaczki i gęsi czyli te z płaskimi dziobami. Drób należy spożywać bez skórki.
- owoce morza, przedewszystkim mięczaki i skorupiaki: krewetki szare, gambasy, różowe, kraby, mule, muszlaki, muszle świętego Jakuba, ostrygi i homary,
- ryby, wszystkie są dozwolone lecz najlepiej te z białym mięsem gdyż mają najmniej tłuszczu - gotowane, wędzone
- podroby, wątroba wołowa, cielęcia i wątróbki z drobiu i ozór,
- jaja, w każdej formie. Unikaj je tylko w przypadku nietolerancji,
- chude wędliny, szynka wędzona z kurczaka i indyka o zawartośći tłuszczu nie więce niż 2-4% lub wieprzowina light,
- dodatkowo napoje woda mineralna, kawa, herbata, herbaty ziołowe i owocowe. Najlepiej jeśli są bez cukru. Nie mniej niż 1,5 litra dziennie.

Przyprawy i dodatki do potraw

- cytryna, wzbogaca zapach ryb i owoców morza,
- chude mleko, świeże lub w proszku,
- ketchup, wyłącznie dietetyczny, bez cukru,
- zioła, natka pietruszki, czosnek, cebula, inna zielenina, ocet - jedynie jako środki podnoszące walory smakowe potraw,
- asprartam, jako środek słodzący, nie ma ograniczeń co do niego,
- korniszony i cebulki marynowane, jako warzywa i przyprawy,
- musztarda i sól, nie wielkie ilości stosowane jako przyprawy do dań,
- gumy du żucia bez cukru.
- chilli, poprawia krążenie i ułatwia trawienie.

Wszystkie produkty z tej listy można ze sobą dowolnie łączyć. Nie ma ustalonych pór na posiłki. Ważne jest aby spożywać posiłki z produktów wyłącznie tych podanych powyżej.

Warto wiedzieć
Etap ten jest bardzo drastyczny dla naszego organizmu. Na początku możesz czuć się zmęczona, osłabiona. Nie ma czym się martwić gdyż te objawy w niedalekim czasie znikną. Na ten czas zrezygnuj z dużego wysiłku i ćwiczeń. Może również pojawić się nieprzyjemny zapach z ust i uczucie suchości w ustach.
Kobiety które chcą stosować tą dietę najlepiej jak zdecydują się na nią po miesiączce. Gdyż podczas niej woda w organiźmie jest zatrzymywana i będę widocznie słabsze efekty.

Zobacz także:

Skuteczne odchudzanie    Dieta 1000 kalorii    Dieta wątrobowa    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności