Dieta Dukana Protal II

Jest to etap naprzemienny. Stosuje się go aż do momentu uzyskania upragnionej wagi. Nie ma ustalonego czasu, może trawać kilka tygodni jak i kilka miesięcy. Faza ta składa się z dwóch częśći, okres spożywania czystych protein (białek) oraz takiego samego okresu protein(białek) i warzyw. Każdy z tych okresów powinien trwać 5 dni. Osoby otyłe które chcą zrzucić dużą ilość kilogramów powinny stosować na przemiennie, 5 dni same proteiny, 5 dni warzywa i proteiny i tak aż do momentu zadowolenia ze swojej wagi. Zaś osoby które chcą nie wiele shudnąć mogę stosować rytm 1/1.

Należy pamiętać, w tej fazie również zakazane są OWOCE.

Należy spożywać wszystkie produkty które zostały wymienione w fazie pierwszej plus jako dodatek warzywa gotowane w wodzie, na parze lub surowe. Nie należy w drugim okresie spożywać samych warzyw gdyż one są tylko dopełnieniem do protein

Warzywa jakie można spożywać:

- sałata,
- pomidory,
- marchew,
- szpinak,
- szparagi,
- buraki,
- rzodkiewka,
- pory,
- seler,
- cukinia,
- papryka,
- fasolka szparagowa,
- kalafior,
- cebula,
- grzyby,
- ogórki,
- bakłażan,
- karczochy,
- kalarepa.

Warzywa zakazane:

- awokado,
- ziemniaki,
- kukurydza,
- groch, zielony groszek,
- bób,
- soczewica,
- ryż,
- biała fasola.

Rodzaje rytmów żywieniowych:

- 5/5 - przez równe pięć dni spożywamy produkty zawierające czyste proteiny (patrz faza I), a przez następne pięć dni do protein dołączamy warzywa i tak na przemian aż do uzyskania wymarzonej wagi (te tempo jest idealne dla osób z dużą nadwagą)
- 1/1 - naprzemiennie 1 dzień posiłki z czystych protein, a w następnym dniu dodajemy warzywa (takie tempo jest najlepsze dla osób z małą nadwagą).
- 2/7 - 2 dni spożywania posiłków proteinowych i 5 dni protein połączone z warzywami.
- 2/0 - ten wariant polega na spożywaniu przez 2 dni w tygodniu posiłków z czystych protein i 5 dni bez ścisłej diety.

Twórca tej diety Dr dukan uważa, że w czasie tej fazy można schudnąć do 20 kg w ciągu roku.

Najzdrowsze dla Nas są surowe warzywa, gdyż gotowsane nie mają już tak znacznej ilości witamin ponieważ zostają one zniszczone podczas gotowania.

Większość diet opiera się na sałatkach i surówkach warzywnych które są bardzo zdrowe lecz wzbogacane bombą kaloryczną w postaci sosu.
Dodawana jest oliwa z oliwek która jest bardzo zdrowa bo chroni układ sercowy lecz posiada dużą dawkę kalorii które są wrogiem dla odchudzających się.
Oliwę z oliwek można zastąpić vinaigrette z parafiną. Parafina ma zero kalorii i poprawia trawienie. Dzięki oleistej konsystencji pomocna jest osobom które cierpią na rozwolnienie. Można też wykonać sos z jogurtu naturalnego i serka homogenizowanego z odrobiną octu i pieprzu.

Zobacz także:

Dieta kapuściana    Dieta cukrzycowa    Dieta jajeczna    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności