Dieta Dukana Protal III

Faza trzecia charakteryzuje się co raz większym wyborem produktów dozwolonych do spożycia. Nazwana inaczej utrwalająca efekty diety czyli utrzymanie osiągniętej wagi. Mimo tego nie oznacza to że możemy wrócić do starego nawyku żywieniowego. Po zrzuceniu zbęnych kilogramów, nie można zapomnieć że ta waga jeszcze jest nie stabilna i trzeba jeszcze sporo pracy aby nie powrócić efekt jo-jo.

Należy zrozumiać czemu w tej fazie tak ważna jest stabilizacja. W momenecie kiedy tracimy kilogramy nasz organizm wytwarza reakcje które dążą do odzyskania utraconych kilogramów. Nasze ciało zaczyna walkę o zapasu tłuszczu. Ma bardzo dobre sposoby na uzyskanie tego co utracił. Może zwiększyć łaknienie i głód, ograniczy spalanie energii ale wzmocni przyswajanie kalorii i odkładnie ich. To sprawia że osoba ponownie tyje.
Można temu zapobiec, stosując się do zaleceń trzeciej fazy diety dukana. To jest ten moment gdzie musimy opanować reakcje naszego organizmu.

Zasada
Na jeden zrzucony kilogram przypada 10 dni żywienia się produktami dozwolonymi w tej fazie. Np jeśli zrzuciliśmy 10 kg to ta faza musi trwać 100 dni.

Ta faza jest dodatkową mobilizacją do utrzymania wagi gdyż to od niej najwięcej zależy czy utrzyma nam się wygląd sylwetki jaki uzyskaliśmy podczas pierwszej i drugiej fazy.

Produkty dozwolone:

- produkty proteinowe z fazy I (uderzeniowa) - wszystkie warzywa dozwolone w fazie II (naprzemienna) - prawie wszystkie owoce, jedna porcja(sztuka) dziennie, zabronione są banany, winogroa, czereśnie i owoce suche: orzechy włoskie, ziemne, nerkowce, migdały, pistacje, rodzynki, laskowe - mają one bardzo dużą ilość tłuszczu stąd są zakazane do spożycia w tej fazie.
- 2 kromki chleba pełnoziarnistego lub razowego dziennie
- produkty skrobiowe nie więcej niż 2 razy w tygodniu: makarony, zielony groszek, kasza manna, groch, biała i czerwona fasola
- szynka, schab z polędwicy wieprzowej, udziec jagnięcy. Można spożywać dowolną ilość ale zabronione są mięsa wędzone
- 2 dowolone posiłki w ciągu tygodnia na jaki mamy ochotę. W odstępach co najmniej jeden dzień. Może być to posiłek przez nasz przygotowany np pizza, lody, wino, zapiekanki itp. Wszystko w dowolnej ilości ale tylko raz w ciągu dnia. Uczta ta składa się z przystawki, głównego dania, deseru i kieliszka wina.
- sery 1 porcja dziennie, edamski, gouda lub serek topiony, sery szwajcarskie lub holenderskie. Niedozwolone są te powstałe w procesie fermentacji: camembert, roquefort, ser kozi) - maksymalna ilość to 40 g sera dziennie.
Obowiązkiem jest w trzeciej fazie raz na tydzień przejść ścisłą dietę wg pierwszej fazy czyli uderzeniowej.

Zabronione są:
- banany, czereśnie, orzechy, pistacje, rodzynki
- biały chleb, bułki, bagietki
- biały ryż, frytki, ziemniaki, chipsy - szynka surowa, karkówka wieprzowa, tłusta szynka wiejska, duże kawałki udźca.

Zobacz także:

Dieta kapuściana    Ćwiczenia na kręgosłup    Dieta south beach    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności