Skuteczne odchudzanie

W Polsce 20% kobiet cierpi na otyłość, a tylko 25% ludzi nie jest nią zagrożonych. Główna przyczyna nadmiaru tłuszczyku Polaków tkwi w złym odżywianiu się: tłustym jedzeniu, piciu coli, pochłanianiu lodów i czekolady. No i oczywiście w braku ruchu. Nie dziw się zatem, że tyjesz, jeśli jesz byle co, a na WF-ie pojawiasz się raz na pół roku. Jeżeli wykonujesz ćwiczenia, stosujesz dietę, a mimo to nie chudniesz - wtedy możesz mieć pretensje do swoich hormonów, które szaleją w okresie dorastania. A zupełnie na końcu do genów i spadku po rodzicach - w postaci np. krępej budowy ciała lub wolnego metabolizmu.

Twój cel to skuteczne odchudzanie? Jeśli tak to tu zanjdziesz pomocne wskazówki które wskażą Ci co robić by tak się stało. Skuteczne diety staną sie wtedy gdy będziesz się trzymać pewnych zasad:

- Z głodem pomiędzy posiłkami poradzi sobie kiszona kapusta. Jedna miseczka przegoni ssanie w żołądku, dostarczy organizmowi mnóstwo witaminy C i przyśpieszy przemianę materii.
- Aby trawienie przebiegało bez zakłóceń, powinnaś pić każdego dnia co najmniej 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej. Ujędrni twoją skórę, wypłucze toksyny z organizmu i wspomoże cię w ciężkiej walce z cellulitem.
- Jeśli w czasie odchudzania bywasz rozdrażniona i masz wielką ochotę na coś słodkiego. Oznacza to, że obniżył ci się poziom cukru we krwi. Zjedz wtedy jabłko lub ciastko zbożowe, a wszystko wróci do normy.

Nie zawsze skuteczne diety działają szybko, czasami trzeba czekać kilka tygodni a nawet miesięcy na widoczne efekty. Aby troszeczkę przyspieszyć działanie diety przedstawiamy Ci kilka prostych wskazówek:

1 Wsuwaj produkty bogate w błonnik: muesli czy chleb pełnoziarnisty. Błonnik to najskuteczniejszy przyspieszacz przemiany materii. W walce z tłuszczykiem o wiele bardziej pomoże ci garść suszonych śliwek niż czekoladowy batonik.
2 Pamiętaj o śniadaniu. To naprawdę najważniejszy posiłek! Pożywny i urozmaicony, dostarczy ci energii do działania i uchroni przed napadami głodu w ciągu dnia.
3 Kolację jedz bardzo lekką i nie później niż 3 godziny przed pójściem spać. W czasie snu przemiana materii spowalnia się, więc wieczorne obżarstwo może zniweczyć dietetyczny wysiłek całego dnia.
4 Pij dużo niegazowanej wody mineralnej. Pobudza perystaltykę jelit i zmniejsza uczucie głodu. Pij jej co najmniej 1,5 litra dziennie, a na czczo szklanę wody z cytryną.
5 Załóż specjalny notesik i zapisuj w nim wszystko, co zjadłaś. W ten sposób szybko zorientujesz się, kiedy pochłaniasz zupełnie zbędne kalorie.

Zobacz także:

Dieta odmładzająca    Kawa odchudzająca    Dieta jabłkowa    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności