Zestaw ćwiczeń

Zestaw ćwiczeń dla Ciebie, na każdą partię ciała. Skuteczne i proste. Wykonuj je codziennie a zobaczysz niesamowite efekty.
Możesz wykonywać cały zestaw ćwiczeń albo wybrać jedno łub dwa usprawniające tę partię ciała, z której jesteś najbardziej niezadowolona. Są to ćwiczenia wzmacniające mięśnie.

Ładnie zbudowana klatka piersiowa
Leżąc na brzuchu, ugnij nogi w kolanach, unieś złączone stopy. Prostuj ręce, unosząc tułów w górę. Opuść się powoli, ale nie dotykaj ziemi. Ćwiczenie rób w seriach: 8 pompek, odpoczynek. Powtórz serię 4 razy.

Ćwiczenie na biodra
Siedząc, ugnij prawą nogę i postaw jej stopę obok lewego kolana. Prawą rękę połóż za plecami. Oprzyj lewy łokieć na zewnątrz prawego kolana. W takiej pozycji skręć tułów w prawo, wytrzymaj, licząc do 10. Zrób po 10 razy na każdą stronę.

Ćwiczenie na uda
Stojąc, zegnij lewą nogę, dotknij piętą pośladka. Chwyć lewą ręką lewą kostkę. Ściśnij pośladki. Policz do 20 i zmień nogę. Na początek wystarczy, jeśli będziesz wykonywać ćwiczenie po 4 razy na każdą nogę. Stopniowo dojdź do 10 powtórzeń. Ćwicząc, trzymaj plecy prosto.

Ćwiczenie na brzuch
Połóż się na plecach, ręce wyprostuj wzdłuż ciała. Unieś nogi pionowo do góry i rysuj nimi kółka. Najpierw zrób ich 20. Z czasem dojdź do 100, rozluźniając nogi co 10. Gdy poczujesz, że dół brzucha jest rozgrzany, oznaczało, że jego mięśnie naprawdę pracują.

Ćwiczenie na nogi
Uklęknij, oprzyj przedramiona na ziemi i wyprostuj prawą nogę, tak by stanowiła przedłużenie pleców. Wciągnij mięśnie brzucha. W takiej pozycji policz do 10 i zmień nogę. Powtórz po 10 razy na każdą nogę.

Ćwiczenie na pośladki
Połóż się na brzuchu, unieś nogi nad podłogę, zaciskając pośladki, zrób 8 pionowych nożyc. Najpierw zrób 4 serie. Powoli zwiększaj ich liczbę aż dojdziesz do 8. Podnoś nogi coraz wyżej. Aby nie obciążać dołu pleców, pod miednicę podłóż poduszkę.

Ćwiczenia na silne ramiona
Stań w lekkim rozkroku i ugnij nogi w kolanach. Wyciągnij ręce przed siebie i zegnij je w łokciach. Zaciśnij pięści. Zbliżaj ramiona do siebie, przesuwając na zmianę jedno przed drugim. Najpierw rób 4 serie po 8 powtórzeń i stopniowo dojdź do 10 serii.

Zobacz także:

Fitness w wodzie    Dieta bezmleczna    Fitness podczas podróży    
Kopiowanie artykułów zabronione © 2008-2013 Diety.sekrety-urody.net | Polityka Prywatności